Amnesty International закликає Порошенка докласти всіх зусиль до невідкладної ратифікації Україною Римського статуту

Amnesty International в Україні закликала президента Петра Порошенка «проявити політичну волю та вжити всіх необхідних заходів для якомога швидшої ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС)».Про це йдеться у відкритому листі організації до президента України.
Amnesty International висловила занепокоєння з приводу відкладення ратифікації Римського статуту на три роки. Відповідну норму було передбачено у внесених главою держави до Верховної Ради змін до Конституції України в частині правосуддя.
При цьому зазначається, що тільки ратифікувавши Римський статут, Україна зможе отримати всі переваги від участі в МКС: брати участь в обранні суддів, прокурорів, формувати політику, приймати бюджет, приймати рішення щодо управління цією установою.


«Також, якщо Україна не встигне стати учасницею МКС до 1 січня 2017 року, то вона не зможе взяти участь в голосуванні за поширення компетенції цього суду на злочини агресії”, – зауважили в Amnesty International.
У листі сказано, що відтермінування ратифікації статуту означає, що Україна як мінімуму, по-перше, не виконує взяті на себе міжнародні зобов’язання, а по-друге, фактично позбавляє себе тих прав, які отримують країни-члени Міжнародного кримінального суду.


Amnesty International в Україні просить президента змінити свою думку та докласти всіх зусиль для невідкладної ратифікації Римського статуту.
Також організація закликає громадян писати повідомлення президенту та голові Верховної Ради у Twitter та Facebook з вимогою негайно ратифікувати Статут.
При цьому зазначається, що «Твіттер-шторм стартує 20 січня і відбуватиметься у дві хвилі з 12:00 до 13:00 та з 16:00 до 17:00 з хештегом ‪#‎РатифікуйтеРимськийСтатут‬. В години онлайн-акції необхідно постити у Твіттер та Фейсбук повідомлення з вимогою ратифікації Статуту, позначаючи президента та голову Верховної Ради, а також додаючи хештег #РатифікуйтеРимськийСтатут».


Нагадаємо, Україна 20 січня 2000 року підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду, однак досі не ратифікувала його. Для ратифікації Римського статуту Україною необхідно внести зміни до Конституції, тому що на заваді цьому стоїть рішення Конституційного Суду від 2001 року, яким статут визнано таким, що не відповідає Конституції.
12 січня 2016 року заступник глави Адміністрації президента, секретар Конституційної комісії Олексій Філатов заявив, що Україна у даний час не може визнати юрисдикцію МКС через події на Донбасі.
”Визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду буде нести як певні потенційно позитивні наслідки, так і певні ризики для України, зокрема, з точки зору українських військових, які вимушені брати участь у військовому конфлікті”, – наголосив Філатов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.