У Верховній Раді відбувається бійка через закон про деокупацію Донбасу (фото)

У засіданні Верховної Ради України оголошено перерву у зв’язку із бійкою в сесійній залі.

Кілька десятків народних депутатів, зокрема від “Самопомочі” та позафракційних зібралися в президії парламенту та біля трибуни і заблокували роботу ВР.

 

При цьому з урядової ложі секретар РНБО Олександр Турчинов почав звинувачувати депутатів від “Самопомочі” у тому, що вони не хочуть визнавати Росію окупантом.

До урядової ложі підійшла народний депутат Надія Савченко і вирвала мікрофон у Турчинова.

Спікер парламенту Андрій Парубій оголосив переву у засіданні ВР у зв’язку із бійкою в президії.

Як повідомляло ІА Центр новин, Президент України Петро Порошенко вніс доопрацьований законопроект № 7164 про продовження особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО.

Як повідомили на сайті Ради, сьогодні, 5 жовтня, документ було відкликано, натомість подали доопрацьований текст із уточненням.

Читайте також: Закон про реінтеграцію Донбасу: введення воєнного стану, відповідальність РФ та застосування зброї

Як зазначається, особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі почне діяти тільки після того, як Російська Федерація виведе з окупованих територій всі незаконні збройні формування та військову техніку, а також бойовиків і найманців.

Нагадаємо, 4 жовтня, президент Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект № 7163 «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях».

Окрім президентського в парламенті зареєстрували альтернативний законопроект про реінтеграцію окупованих територій.

Як повідомлялось раніше, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони рекомендував Парламенту відправити президентський законопроект “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей”, реєстраційний №7163 на доопрацювання.