У Німеччині закликали до мораторію на “Північний потік – 2”

Голова Вільної демократичної партії (ВДП) Крістіан Лінднер закликав оголосити мораторій на добудову нового газопроводу з Росії до Німеччини “Північний потік-2”.

“Поки в Росії порушуються основні людські та громадянські права, ми не можемо вести з нею справи, як зазвичай. Це стосується і таких інфраструктурних проектів, як Північний потік – 2″. Зараз потрібно не принципово відмовлятися від цього проекту, а оголосити мораторій”, – сказав він в інтерв’ю виданню Der Spiegel.

За словами Лінднера, продовження будівництва газопроводу має бути тісно пов’язане з інтересами партнерів в Євросоюзі і в Україні. У зв’язку з цим німецький політик вказав на можливість створення механізму безпеки.

“Якщо Москва перекриє Україні газовий кран, то це повинно автоматично мати наслідки для поставок газу по “Північному потоку – 2″. Це виключить спроби одностороннього шантажу з боку Москви, в той же час ми збережемо важливе співробітництво в сфері енергетики”, – пояснив лідер ВДП.

Газопровід “Північний потік – 2” добудований вже більш ніж на 90 відсотків.

Раніше, Сполучені Штати внесли до санкційного списку російський корабель-трубоукладач”Фортуна”, задіяний у будівництві газопроводу “Північний потік-2”.

Крім того, Німецький концерн Bilfinger відмовився від участі будівництві газопроводу “Північний потік – 2”.

19 січня «Газпром» попередив інвесторів, що будівництво проекту «Північний потік-2» може бути відкладено або призупинено через політичний тиск.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, США мають намір ввести санкції відносно російського трубоукладача «Фортуна» та його власника.

Наприкінці минулого року Конгрес США ухвалив законопроект NDAA-2021 про фінансування національної оборони Сполучених Штатів. Документ передбачав, зокрема, санкції проти «Північного потоку – 2», а також інші обмеження проти РФ. Дональд Трамп наклав вето на законопроект, однак пізніше Конгрес шляхом голосування подолав ці обмеження президента США.

На цьому тижні стало відомо, що США готують нові санкції проти Північного потоку-2. Адміністрація Трампа намір ввести свій останній санкцій пакет проти російського газопроводу в найближчі дні.